Shakti Naam jóga

CO JE SHAKTI NAAM JÓGA?

Jogínské umění a věda Shakti Naam jógy, které jsou základem filosofie Naam jógy, pomáhají očistit, stimulovat a posilovat všechny systémy těla.

“Shakti Naam jóga vyživuje a uvolňuje vnitřní oceán energie, jež pak proudí skrze centrální meridián jako řeka života.”  [Zvedání závoje, Dr. Joseph Michael Levry].

Shakti Naam jóga je založena na základě dávné jogínské vědy Suksma Vyayama, která pracuje na vyladění jemnohmotné energie těla. Shakti Naam zařazuje a přizpůsobuje některé tyto silné a propracované techniky tak, aby byly přístupné pro širokou veřejnost a studenty všech úrovní.

Lekce Shakti Naam jógy kombinuje pohyb, dech, zvuk a rytmus. Lekce jsou sestaveny se zaměřením na konkrétní oblast v rámci fyzické, emoční i mentální úrovně, např. na posílení imunity, pro lepší spánek, pro prosperitu, duševní rovnováhu, zdravé srdce a plíce, silný trávicí a nervový systém, pro štítnou žlázu, pro manifestaci našich záměrů a další.

Lekce mohou být dynamické nebo velmi jemné.

Zpívání posvátného Naam během Shakti Naam lekce oživuje a zapečeťuje veškerou práci na fyzickém a jemnohmotném těle. Když z našich úst vychází Naam během meditace, léčivé vibrace se vrací zpátky do našeho těla skrze uši a nervový systém, aby nás léčily.

Shakti Naam podporuje optimální zdraví v moderní době. Tato cvičení stimulují pohyb orgánů, jež čistí, zpevňují a posilují tělo pomocí vnitřního tlaku břicha a plic. Obnovují flexibilitu hrudníku včetně hrudního koše, ramen a páteře. Odborné studie potvrdily, že nadměrné sezení zkracuje délku života. Vnitřní orgány trpí nedostatkem prokrvení a pohybu, což je z jogínského pohledu na zdraví hlavní příčinou nemocí. Praxe Shakti Naam jógy vyvažuje tento nedostatek cirkulace a pohybu. Shakti Naam dovoluje životní síle proudit tělem, působí na omlazení a jasnost stejně jako na koncentraci a paměť. Stáváte se fontánou prány, úžasným proudem vitality. Pracuje s neviditelnou silou duše, které se říká osobní magnetismus a kterou oplývá mnoho úspěšných a charismatických vůdců. Ti, kteří mají velké množství energie, disciplínu, dobrou paměť a schopnost se rychle učit a zároveň efektivně pracovat s lidmi, jsou úspěšní lidé této doby. Shakti Naam je vyvinuta ke zvýšení lidské mentální a energetické kapacity. Je dávným darem modernímu lidstvu a mocným prostředkem. Je zázračným zdrojem léčení a mládí hledaným po věky věků.

VÍCE O SHAKTI NAAM JÓZE SI MŮŽETE PŘEČÍST V ČLÁNCÍCH